© 2017 NU Foundation
 
Wierzbowa 5/32, 61-853 Poznań
office@nufoundation.pl

dr Agata Wittchen-Barełkowska

filolog polski, teatrolog, dziennikarz, specjalista ds. komunikacji

Od piętnastu lat zajmuje się komunikacją, produkcją i promocją kultury. Współpracowała z instytucjami kultury w Polsce i zagranicą: Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Malta Festival Poznań, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Teatr Nowy w Poznaniu, International Cochran Piano Competition, Teatr Jaracza w Łodzi, Bayerische Staatsoper w Monachium.


Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej) i Johannes Gutenberg-Universität Mainz. Jest doktorem nauk humanistycznych. Jako wykładowca współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych w Poznaniu.


Tworzy strategie komunikacyjne i wartościowe treści dla klientów indywidualnych, biznesowych i instytucjonalnych. Prowadzi warsztaty dotyczące skutecznej komunikacji. Pracuje również jako dziennikarz (kulturaupodstaw.pl, Wiedza i Praktyka) i redaktor naczelny czasopisma „Polska w Praktyce”.

Absolwentka Szkoły Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym w Warszawie oraz Szkoły Przywódców Instytutu Wolności. Uczestniczka programu "Przywództwo poziom wyżej". 

W NU Foundation pełni funkcję Prezesa Zarządu. Jej główne obszary działania to edukacja, komunikacja kultury i fundraising.