top of page
IMG_6511.jpg

Mikołaj Maciejewski

kulturoznawca, koordynator i producent wydarzeń artystycznych


Przez kilkanaście lat związany z fundacją poznańskiego festiwalu Malta. Współorganizował wiele spektakli teatralnych i tanecznych, koncertów, wystaw i pokazów filmowych najważniejszych maltańskich artystów ostatnich dwóch dekad (m.in. Jan Fabre, Luk Perceval, Tim Etchells, Jan Lauwers / Needcompany, Radiohead, Nine Inch Nails).

Od stycznia 2012 do lutego 2019 roku pracował w Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, na stanowisku głównego producenta i koordynatora programu Stary Browar Nowy Taniec. Z sukcesami angażował się w liczne projekty o charakterze międzynarodowym (European Dancehouse Network, moduldance, SPAZIO, VARPA, Aerowaves czy Identity.Move!). Przez ostatnie trzy lata pracy dla ASF pełnił funkcję pełnomocnika zarządu fundacji.

Od kilku lat fascynuje go tematyka związana z rozwojem publiczności. W 2015 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego efektem było stworzenie podręcznika dobrych praktyk z zakresu audience development. Dzięki stypendium uczestniczył w prestiżowych konferencjach i szkoleniach oraz odbył szereg wizyt studyjnych w europejskich instytucjach kultury. Jest alumnem Atelier for Young Festival Managers (Gwangju, Korea Południowa), absolwentem IV. edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności oraz absolwentem pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Rozwój publiczności realizowanych w ramach międzynarodowego programu CONNECT. Knowledge Alliance for Audience Development.  W 2019 roku założył firmę szkoleniowo-produkcyjną AudienceLab.

W NU Foundation pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. Jego główne obszary działania to rozwój i angażowanie widowni oraz produkcja wydarzeń. Zdobytą za granicą wiedzę wprowadza w życie dopasowując ją do realiów polskich instytucji kultury.

bottom of page