© 2017 NU Foundation
 
Wierzbowa 5/32, 61-853 Poznań
office@nufoundation.pl

Warsztaty "Kadry kultury. Funkcjonowanie organizacji i zarządzanie konfliktem" skierowane są do przedstawicieli NGO, osób pracujących i współpracujących z poznańskimi i wielkopolskimi organizacjami pozarządowymi oraz członków organów stowarzyszeń i fundacji.

Podczas warsztatu uczestnicy pracowali z tematem konfliktu i rozwiązywaniem sytuacji kryzysowych w codziennym funkcjonowaniu ich organizacji i zespołów.

W listopadowym numerze „Poznańskiego Prestiżu” znajdziecie wywiad z Magdaleną Kowalak, prezesem spółki zarządzającej poznańskim Starym Browarem. W wywiadzie przeczytacie o tym co sprawia, że Stary Browar jest wyjątkowy: strategii zakorzenionej w kulturze, otwartości na zmiany oraz wsłuchiwaniu się w potrzeby ludzi odwiedzających Browar.  

Warsztaty "Kultura organizacji i komunikacja wewnętrzna" skierowane są do pracowników i kadry kierowniczej poznańskich i wielkopolskich instytucji kultury. Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą nad tematem kultury organizacyjnej i struktury instytucji kultury oraz komunikacją wewnętrzną.

Pierwszy z październikowych warsztatów "Kadry kultury" skierowany był do osób zaangażowanych w działania organizacji pozarządowych. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o relacjach NGO działających w kulturze ze środowiskiem biznesowym oraz o tym, jak kapitalizować posiadane przez organizacje zasoby.

W piątek 27 września przeprowadziliśmy ostatni warsztat wprowadzający w ramach programu "Kadry kultury".  Podczas warsztatów międzysektorowych pracowaliśmy za równo z pracownikami poznańskich i wielkopolskich instytucji kultury, działaczami organizacji pozarządowych sektora kultury oraz urzędnikami z Urządu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Podczas warsztatów uczestnicy zdecydowali, które obszary ich działań związanych ze współpracą międzysektorową wymagają wzmocnienia i z którymi tematami chcą pracować podczas warsztatów fokusowych w listopadzie.

W środę 25 września na zlecenie Urzędu Miasta Poznania przeprowadziliśmy warsztaty skierowane do poznańskich i wielkopolskich instytucji kultury (program Kadry Kultury jest podprogramem Poznańskiego Programu dla Kultury 2019-2023).

Celem warsztatów wprowadzających dla instytucji kultury było wyposażenie pracowników instytucji w narzędzia wspierające ich codzienne funkcjonowanie oraz wybranie najważniejszych tematów, z którymi będą oni pracować podczas warsztatów fokusowych w październiku i listopadzie 2019.

W poniedziałek 23 września przeprowadziliśmy pierwszy warsztat z cyklu warsztatów skierowanych do poznańskich i wielkopolskich organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury.

Celem warsztatów wprowadzających dla NGO było wyposażenie działaczy organizacji w narzędzia wspierające ich codzienne funkcjonowanie oraz wybranie najważniejszych dla organizacji tematów, z którymi ich pracownicy i działacze pracować bedą podczas warsztatów fokusowych w październiku i listopadzie 2019.

Mamy zaszczyt i przyjemność być w gronie partnerów Polskiej Platformy Tańca - jednego z najważniejszych, tanecznych wydarzeń w Polsce. Organizatorem PPT 2019 jest Instytut Muzyki i Tańca, a współorganizatorami Fundacja polka dot i Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Głównym partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza.

Jako partner Polskiej Platformy Tańca, mieliśmy wkład w Open Platform (sesję pitchingową). Agata Wittchen-Barełkowska przygotowała 14 tancerzy do wystąpień przed międzynarodowym gronem kuratorów. Mikołaj Maciejewski poprowadził wydarzenie. Kuratorzy z Niemiec, Korei Południowej, Izraela i innych krajów stwierdzili, że była to najlepsza sesja pitchingowa, w jakiej brali udział. Rozmawialiśmy też o potrzebach artystów, rozwoju kariery, wspieraniu instytucji i organizacji oraz małych i większych rewolucjach. Dziękujemy artystom za fantastyczne prezentacje, a partnerom za zaufanie i profesjonalną współpracę!

Po raz pierwszy w cyklu „Biznes z kulturą” rozmawialiśmy z dyrektorem instytucji kultury - Przemysławem Kieliszewskim, pod którego czujnym okiem Teatr Muzyczny w Poznaniu wyrasta na najlepszy teatr muzyczny w Polsce. Wywiad znajdziecie we wrześniowym numerze „Poznańskiego Prestiżu”.

W całym mieście znajdziecie już sierpniowy numer "Poznańskiego prestiżu", a w nim kolejną rozmowę z cyklu „Biznes z kulturą”. Tym razem wywiadu udzieliła nam Małgorzata Walczak - kierownik marketingu Młyńska12. Czytajcie!

W lipcowym numerze „Poznańskiego Prestiżu” znajdziecie kolejny wywiad z cyklu „Biznes z kulturą”. Tym razem rozmawiamy z z Joanną Karlik-Knocińską i Grzegorzem Urbańskim z Volvo Firma Karlik Poznań.

Ze Stowarzyszeniem Krotochwile pracowaliśmy nad komunikacją, relacjami z odbiorcami, misją i wizją organizacji oraz rozwojem projektu „Wędrowny Zakład Kultury”. Chętnie wspieramy wiedzą organizacje pozarządowe i uwielbiamy patrzeć, jak rosną w siłę dzięki zdobytym, nowym umiejętnościom.
Zachęcamy do zajrzenia na stronę Stowarzyszenia Krotochwile: krotochwile.org

 

Działając na rzecz łączenia środowisk kultury i biznesu zainicjowaliśmy współpracę z „Poznańskim Prestiżem”, w którym publikować będziemy cykl wywiadów „Biznes z kulturą”. W czerwcowym numerze znajdziecie rozmowę z dr Adrianną Lewandowską - prezesem Instytutu Biznesu Rodzinnego. Czytajcie „Biznes z kulturą”!

Kolejna konferencja z cyklu Być Kobietą On Tour była spotkaniem ze wspaniałymi ludźmi, czasem refleksji, przyniosła nowe inspiracje i dała nam motywację do dalszych działań. Cieszymy się, że jesteśmy w rodzinie Być Kobietą On Tour stworzonej przez Martę Klepkę - inicjatorkę tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

W tym tygodniu przeprowadziliśmy warsztaty dla nauczycieli w PSPIA Klanza Poznań. Rozmawialiśmy o wartościach, równowadze, motywacji i dbaniu o źródła swojej siły. Dzielenie się wiedzą z nauczycielami jest szczególne cenne, bo wiemy, że będą ją przekazywać dalej i wykorzystywać w pracy z uczniami.

Please reload