Ostatnie miesiące były dla ludzi kultury czasem refleksji i zatrzymania. Włączając się w rozmowę o statusie artysty w Polsce, przedstawiamy ekspertyzę przygotowaną przez Mikołaja Maciejewskiego i Marcina Poprawskiego dla Open Eyes Economy Summit.

Plik z pełnym tekstem dostępny jest na stronie oees.pl/ekspertyzy

Czas pandemii dla wielu instytucji oznaczał konieczność zatrzymania i zmian w funkcjonowaniu. Niektóre postanowiły go poświęcić na planowanie działań i budowanie strategii na przyszłość.

Dla CTK Trakt w Poznaniu opracowujemy strategię komunikacyjną nowej marki produktowej z zakresu działalności wystawienniczej. W czerwcu przeprowadziliśmy warsztaty, podczas których rozmawialiśmy o wartościach związanych ze współczesną interpretacją dziedzictwa, opracowaliśmy misję i wizję nowej marki.

Aktualnie przeprowadzamy badania na potrzeby kolejnego etapu prac nad strategią. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, dzięki której opracujemy strategię komunikacji w odpowiedzi na potrzeby odbiorców.

Na blogu Made by Karlik przeczytacie artykuł "Dbajmy o siebie - rozmowa o wartościach", w którym mówimy więcej o tym,  jak wyglądały nasze warsztaty z pracownikami Volvo Firma Karlik i o czym z nimi rozmawialiśmy, a na zdjęciach zobaczyć, jak wspaniale pracowali współtworząc instalacje podczas naszego spotkania.

Artykuł znajdziecie tutaj: madebykarlik.pl/karlik-on-tour

Zachęcamy do lektury i refleksji nad tym, co dla nas naprawdę ważne! #omtanke 

Na blogu Made by Karlik ukazał się nasz artykuł "Dbajmy o siebie - rozmowa o wartościach". Możecie w nim przeczytać, jak wyglądały nasze warsztaty z pracownikami Volvo Firma Karlik i o czym z nimi rozmawialiśmy, a na zdjęciach zobaczyć, jak wspaniale pracowali współtworząc instalacje podczas naszego spotkania.  

Artykuł znajdziecie tutaj: madebykarlik.pl/karlik-on-tour

Zachęcamy do lektury i refleksji nad tym, co dla nas naprawdę ważne! #omtanke 

Od marca 2020 roku poszerzamy pole działania i we współpracy z "Poznańskim prestiżem" prezentujemy nowy cykl - Kultura 360°. Będziemy w nim prezentować najciekawsze zjawiska, osobowości i wydarzenia kulturalne oraz inspiracje płynące z kultury dla biznesu. 

W pierwszym wywiadzie nowego cyklu o rolach, relacjach, pasji i stwarzaniu świata na scenie rozmawialiśmy z Piotrem Kruszczyńskim, reżyserem i dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu oraz Leszkiem Bzdylem, choreografem, tancerzem, liderem Teatru Dada von Bzdülöw. 

Życzymy inspirującej lektury! 

Wywiad możecie przeczytać na stronie "Poznańskiego prestiżu":

http://poznanskiprestiz.pl/2020/03/teatralny-stan-wrzenia/

W lutym przeprowadziliśmy specjalne warsztaty dla pracowników Volvo Firmy Karlik o nazwie #omtanke. W języku szwedzkim słowo to oznacza „opiekę”, „troskę”, ale także „przemyśleć”. Zawiera ono w sobie filozofię ochrony tego, co dla ludzi najważniejsze. Marka Volvo od zawsze w centrum zainteresowań i działań stawia ludzi oraz ich bezpieczeństwo.

Omtanke jest motywem przewodnim drugiej edycji projektu #KarlikOnTour.

W ramach serialu pokazywana była troska o środowisko, o bezpieczeństwo, o relacje rodzinne. Kolejnym krokiem było zatroszczenie się o najcenniejszy zasób każdej firmy, czyli jej pracowników.

Warsztaty, które przeprowadziliśmy dla Volvo Firmy Karlik, były okazją do odkrycia lub przypomnienia sobie przez zespół, jakie wartości reprezentuje marka Volvo oraz do refleksji nad najważniejszymi wartościami dla nich samych, które są podstawą dbania o siebie i budowania dobrego życia. Podczas warsztatów, ich uczestnicy poznali kolejny wymiar #omtanke - troski o siebie w środ...

W lutowym numerze "Poznańskiego prestiżu" znajdziecie nasz wywiad z Renatą Borowską-Juszczyńską, dyrektorem Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, z którą rozmawialiśmy o otwartości, uważnym słuchaniu, innowacjach w operze i planach na przyszłość. Piękną sesję we wnętrzach poznańskiej opery wykonał Jakub Wittchen

Wywiad możecie przeczytać na stronie "Poznańskiego prestiżu":

http://poznanskiprestiz.pl/2020/02/prestiz-to-zobowiazanie/

Motywacja do nowych działań, wiedza dotycząca funkcjonowania organizacji i instytucji kultury, wymiana doświadczeń, sieć nowych kontaktów, czas na refleksję i doskonalenie umiejętności - to wszystko stało się udziałem osób uczestniczących w warsztatach programu "Kadry kultury".

W styczniowym numerze "Poznańskiego prestiżu" podsumowujemy program "Kadru kultury", realizowany od września do grudnia 2019 na zlecenie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania. 

Więcej informacji o programie i warsztatach znajdziecie na naszej stronie w zakładce Projekty - Kadry kultury

Podsumowując cykl warsztatów w ramach programu Kadry kultury postanowiliśmy zorganizować we współpracy z partnerami pierwszy w Poznaniu networking dla kadr kultury. Uczestnicy mieli okazję spotkać się w przedświątecznej atmosferze, wymienić doświadczeniami, podsumować działania podczas warsztatów, nawiązać współpracę i rozmawiać o przyszłości swoich instytucji i organizacji. 

Partnerzy "Networkingu dla kultury": Centrum Konferencyjne Młyńska12, Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania, "Poznański prestiż".

Podsumowując sześć miesięcy cyklu "Biznes z kulturą" zapytaliśmy ludzi biznesu i kultury o propozycje świątecznych, "kulturalnych" prezentów. Co polecają pod choinkę osoby zarządzające instytucjami kultury, właściciele i dyrektorzy firm, urzędnicy zajmujący się kulturą, redaktor naczelny i wydawca "Poznańskiego preztiżu" i co poleca NU Foundation? Zajrzyjcie do grudniowego numeru "Poznańskiego prestiżu"! 

Warsztaty "Kadry kultury. Komunikacja we współpracy międzysektorowej" skierowane były do pracowników i kadry kierowniczej instytucji kultury, pracowników administracji samorządowej oraz przedstawicieli NGO działających w Poznaniu i regionie.

Podczas warsztatu uczestnicy uczyli się jak budować efektywne, dobre i trwałe relacje we współpracy międzysektorowej.

Warsztaty "Kadry kultury. Rozwój publiczności i komunikacja zewnętrzna" skierowane były do pracowników i kadry kierowniczej poznańskich i wielkopolskich instytucji kultury.

Podczas warsztatu uczestnicy poznali podstawy dobrej komunikacji z odbiorcami oraz podstawowe założenia audience development (m.in. praca z danymi, profilowanie oferty, segmentacja, zarządzanie zespołem).

Warsztaty "Kadry kultury. Komunikacja we współpracy międzysektorowej" skierowane są do pracowników i kadry kierowniczej instytucji kultury, pracowników administracji samorządowej oraz przedstawicieli NGO działających w Poznaniu i regionie.

Podczas warsztatu uczestnicy uczyli się jak skutecznie komunikować się z przedstawicielami innych sektorów.

Warsztaty "Kadry kultury. Funkcjonowanie organizacji i zarządzanie konfliktem" skierowane są do przedstawicieli NGO, osób pracujących i współpracujących z poznańskimi i wielkopolskimi organizacjami pozarządowymi oraz członków organów stowarzyszeń i fundacji.

Podczas warsztatu uczestnicy pracowali z tematem konfliktu i rozwiązywaniem sytuacji kryzysowych w codziennym funkcjonowaniu ich organizacji i zespołów.

W listopadowym numerze „Poznańskiego Prestiżu” znajdziecie wywiad z Magdaleną Kowalak, prezesem spółki zarządzającej poznańskim Starym Browarem. W wywiadzie przeczytacie o tym co sprawia, że Stary Browar jest wyjątkowy: strategii zakorzenionej w kulturze, otwartości na zmiany oraz wsłuchiwaniu się w potrzeby ludzi odwiedzających Browar.  

Please reload

© 2017 NU Foundation
 
Wierzbowa 5/32, 61-853 Poznań
office@nufoundation.pl